ориентири 22 март 2017 2017-03-22 2020-03-26 https://www.burgas-reporter.comhttps://burgas-reporter.com/rails/active_storage/representations/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBbE05IiwiZXhwIjpudWxsLCJwdXIiOiJibG9iX2lkIn19--6a95b48d7112f9b8ed8c1b358583a23626a38754/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaDdCam9MY21WemFYcGxTU0lNTkRBd2VETXdNQVk2QmtWVSIsImV4cCI6bnVsbCwicHVyIjoidmFyaWF0aW9uIn19--3b7d5ce51832c59b94b910e1c0fe2c5ac43fca4b/main_img_27201.jpg

Burgas Reporter Ltd.

Започна пръскането срещу кърлежи и комари в Бургас

Започна пролетното пръскане на зелените площи в Бургас срещу ларви на комари и кърлежи.

Вече е направена необходимата организация и е изготвен графикът за дезакаризационните и ларвицидни обработки.

„Планираните действия включват първоначална ларвицидна обработка на всички установени биотопи, както и на всички нововъзникнали, с цел унищожаване ларвите на комарите преди да са се развили и излетели в околната среда. След това ще бъде извършена имагоцидна обработка и обработка на дървесната и храстова растителност, която е насочена към унищожаване на вече излетелите насекоми.”, уточняват от Община Бургас. 

От там припомнят, че благодарение на взетите по-рано мерки миналата година и беше овладяно разпространението на азиатския тигров комар от вида "Аедес албопиктус", който е носител на вируса Зика в страните от Латинска и Южна Америка.

През миналата седмица бяха обработени против кърлежи всички площадки за свободно пуснати кучета, както и парковете в к-с "Изгрев" и к-с "Славейков" /до хипермаркет "Била"/.

Използваните препарати за третиране на тревните площи против кърлежи и комари са напълно безопасни за хората, бозайниците и птиците и се извършват в часове, когато няма хора по парковете и улиците.

Коментари

ориентири ...


различно ...


време за прогноза ...