[caption id="attachment_24395" align="alignleft" width="300"]

СДС отново се събра с ДСБ, но този път в Реформаторския блок[/caption]
Днес бе подписам меморандум за присъединяването на СДС и БЗНС на Николай Ненчев към Реформаторския блок. На съвместна пресконференция в пресклуба на БТА петте партии, които досега формираха Блока, представиха официално новите му членове.
„Днес СДС се връща там, където „Синьо единство” винаги е смятало, че му е мястото – в демократичната общност на България!”, категоричен бе председателят на „Синьо единство” Христо Панчугов
Официално Реформаторският блок беше създаден на 7 юли 2013г. Тогава основатели бяха Демократи за силна България (ДСБ), Движение България на гражданите (ДБГ), „Синьо единство”, „Зелените” и Народна партия свобода и достойнство (НПСД).
„СДС има общите идеи с хората и партиите в Реформаторския блок.”, заяви лидерът на сините Божидар Лукарски
Реформаторите отново обявиха, че сегашната конфигурация не е коалиция. За да се превърне в „предизборен проект”, както я нарече Найден Зеленогорски, било необходимо да се вземат решения на националните съвети на седемте партии.
„Нашата голяма цел е Реформаторския блок да играе изключително важна роля в бъдещите предсрочни парламентарни избори.”, допълни представителят на ДБГ Найден Зеленогорски
Председателят на СДС Лукарски дори нарече Реформаторския блок „надполитическа платформа”. За него основната цел на реформаторите е отрицанието на досегашния начин на управление.
„Много по-важно е това, което ни обединява, а не това, което ни разединява!”, с това послание завърши лидерът на СДС.
Коментари