[caption id="attachment_22891" align="alignleft" width="300"]

Агитките на Черноморец и Нефтохимик ще бъдат в рискова близост в петък вечерта[/caption]
За сериозен риск от възникване на инциденти и безредици сигнализираха от обединения клуб на привържениците на „Черноморец” Бургас -"Сините акули"
От организацията изразиха безпокойството си от факта, че от общинска администрация са разрешили на привържениците на „Нефтохимик” да проведат митинг пред стадион „Лазур” точно преди началото на мача между „Черноморец” и гостуващия отбор на „Черно море” Варна.
Причината за планирания протест на почитателите на „шейховете” се крие в това, че техният отбор не беше допуснат да играе мачовете си в „А” група на стадион „Лазур” в Бургас. Решението за отказа беше обявено от изпълнителния директор на „Черноморец” Пламен Киряков.
Според ръководството на фен клуба на „акулите” едновременното събиране на едно място на враждуващи футболни фракции може да доведе до улични сблъсъци между по-разгорещените членове на агитките.
Ден преди паралелното провеждане на морското дерби между „акулите” и моряците” и митинга на „шейховете” от фен клуба на „Черноморец” изпратиха обръщение до кмета на община Бургас Димитър Николов и до шефа на полицията в Бургаска област комисар Милен Димитров.
В писмото си феновете настояват митингът на запалянковците на „Нефтохимик” да бъде отменен и насрочен за друг ден, за да се избегне възможността за предизвикване на безредици.
Поместваме пълния текст на обръщението на "сините" фенове до шефа на полицията
До Директора на ОДП-Бургас
Комисар Милен Димитров
П ИСМО
От Обединен клуб на привържениците на Черноморец (Бургас) – Сините акули
Уважаеми г-н комисар,
Във връзка с подготвения мирен протест от фенове на друг бургаски футболен отбор пред стадион „Лазур”, искаме вашето съдействие за отмяната му. Ние винаги сме уважавали демокрацията и принципите на дейното прилагане в страната и именно затова застъпваме мнението, че точно в петък не е нито точното място, нито точното време.
Трудно ни е да приемем, че две събития могат да бъдат насрочени на едно и също място в едно и също време, още повече когато те крият огромен риск от ескалация на напрежението, възможни провокации и дори да се стигне до физическа саморазправа, нападения и сблъсъци.
Привържениците на най-старото спортно дружество в града Черноморец (Бургас) не веднъж са били атакувани от хора, наричащи себе си фенове на друг градски отбор. Последният пример е точно след мач с Черно море (Варна) през миналото първенство, когато след пристигането в Бургас бяха атакувани, бити и унижавани жена на 40-годишна възраст и семейството й, както и деца на 11-13 години именно от хора, определящи се като привърженици на друг отбор в нашия град. Привържениците на Черноморец са известни с толерантността и интелигентността си, но в някои моменти може би ще бъдем принудени да се защитим.
Познавайки манталитета на тези хора, ние не сме далече от мисълта, че тяхната агресия и поведение могат да се повторят и този петък. Със сигурност ще бъде застрашено здравето и на случайно минаващи хора в района, както и на живущите около стадиона.
Всеки има право да изразява личната си позиция и мнение съобразно законите в страната, каквито са принципите на демократичното общество. Но нека бъде насрочен подобен техен израз на някакво мнение, което застъпват, на друго място и в друго време. Нека не започва новото първенство на България с негативни новини, информации за инциденти и герои от криминалната сводка на МВР. Ние обичаме футбола, защото той обединява хората и носи радост, а не проблеми.
Г-н Комисар, благодарим ви, че ни отделихте от времето си и се надяваме на положително решение на казуса с т.нар. мирен протест на други привърженици преди мача от 1-ия кръг в А група между Черноморец и Черно море.
Коментари