Две книги ще бъдат представени за празниците на Созопол

Премиери на две книги ще поставят началото на инициативите, организирани за празника на Созопол – 17 юли, който е и ден на Св. Марина.
Още на 16 юли от 17:30 ч. в залата на читалище „Отец Паисий” пред публиката ще бъде представена историческият роман „Капка кръв на вампира”. Книгата, която предизвика небивал интерес още преди да излезе от печат, е дело на писателката Галина Златарева.
Същата вечер ще бъде представен и филмът на Общината „Созопол – съкровища и тайни”, който проследява археологическите открития, направени в рамките на програмата „Виа Понтика”.
В 18:15 ч. празничната програма ще продължи с тържествено вдигане на националния флаг на Амфитеатъра и полагане на венци и цветя пред Паметната арка на загиналите за свободата. От 20.00 ч. Любо от група „Те„ ще изнесе концерт.
Тържествата в Созопол ще завършат с презентирането на още една книга. На 18 юли,четвъртък от 19.00 ч. ще бъде представена книгата „За мъжете и кръвното” на Йорданка Андонова.
Коментари