[caption id="attachment_6207" align="alignleft" width="300"]

Димитър Бойчев[/caption]
С каква легитимност и авторитет ще работи Комисията за борба с корупцията, конфликт на интереси и парламентарна етика, при условие, че Волен Сидеров е председател?
Този въпрос постави бургаският депутат от ГЕРБ и областен лидер на партията - Димитър Бойчев. Питането беше по повод изказването на колегата му от БСП Атанас Зафиров, който заяви, че ще провери всички сигнали срещу черноморските кметове, постъпили в т.нар. Комисия „Антимафия”, чийто член е социалистът.
„Изказването на Зафиров, че ще разполага с пълния капацитет и ресурс на прокуратурата принципно може да се сравни със сюжет на фантастичен роман, но ако все пак тази комисия получи подобни правомощия ще бъде доста смущаващо Волен Сидеров да е с ранг на прокурор.”, коментира Димитър Бойчев. И допълни: „Вместо да си играе на прокурор, какъвто очевидно няма да стане, би било добре депутатът Зафиров да започне да се интересува от работата на кметовете в областта и да им помага.”
Сякаш предвидил коментара на „гербера”, още предния ден Зафиров обясни своето гледище по този въпрос. „Ако искате го приемете като мисия, но моето участие от тук нататък в работата ми като депутат ще бъде именно в това всеки един сигнал да бъде разобличаван.
[caption id="attachment_15523" align="alignright" width="300"]

Атанас Зафиров[/caption]
На този етап в друга комисия няма да участвам, за да мога да се концентрирам. Въобще не ме интересува дали Волен Сидеров е спорен като водач на Комисията, защото председателят е пръв между равни. Всички членове имат равни права, а председателят има по-скоро организационни функции. И ако той не си влиза в ролята, има достатъчно ярко разписани механизми, които позволяват тази Комисия да работи и без него. Освен това всяка партия има право на трима представители в нея.”, заяви депутатът от БСП.
Коментари