[caption id="attachment_18908" align="alignleft" width="300"]

Въпреки спортния хъс на играчите в надпреварата, денят беше истински празник за всички[/caption]
Футболистите със специални образователни потребности от ОУ „Христо Ботев”, които играят за Ресурсен център-Бургас, взеха златните медали в състезанията от кампанията „Да играем заедно”.
Стартът на регионалния спортния празник беше даден на 15 април в Бургас. Инициативата е част от Европейската футболна седмица на Спешъл Олимпикс.
Тимът на Ресурсен център – Бургас, с треньор ресурсен учител Румен Тончев, показа добра подготовка и отлични умения и се справи успешно с конкуренцията.
Момчетата със специални образователни потребности от ОУ „Христо Ботев” проведоха оспорвани футболни двубои с връстници от общообразователни училища от Бургас, Сливен и Карнобат.
Заредени със спортен хъс и енергия, футболистите на Ресурсния център доказаха, че са най-добри в тази игра и заслужено завоюваха първото място.
Коментари