„Походът към нормалността” е името, което от "Движение България на гражданите" са дали на своята предизборна кампания.
[caption id="attachment_18678" align="alignleft" width="300"]
Водачът на листата Тома Биков представи всичките 21 кандидати за народни представители.[/caption]
„Днешният ден е празник, защото с него започва промяна на статуквото и ченгеджийската машина. България е на кръстопът и ние всички трябва да изберем пътя, които да ни изведе от абсурда през последните години. Поели сме ангажимент да я превърнем в държава с модерна икономика. Ако загубим битката, губим и България”, заяви при старта на кампанията Тома Биков, който е водач на листата в бургаски регион. Пред присъстващите той обяви имената всичките 21 кандидати за народни представители от бургаския регион.
В откриването на предизборната кампания в Бургас участва и Людмила Елкова – заместиник-председател на партията и съставител на програмата.
Хората на Меглена Кунева в Бургас заявиха, че кампанията им ще бъде позитивна и няма да разчитат на компромати. В предизборната програма на Движението са залегнали няколко основни акцента, сред които е реформа на съдебната система, но не като правна, а като икономическа мярка. Според членовете на партията по този начин ще се подобри бизнес климата в страната, за да могат да бъдат разкрити 150 000 нови работни места. „Изключително важни са инвестициите в образованието, защото то е средството за дългосрочното развитие на страната. Успешна икономика се прави с грамотни и образовани хора, които да бъдат конкурентноспособни”, каза още Тома Биков.
Коментари