[caption id="attachment_18506" align="alignleft" width="300"]

Новото спортно съоръжение в Ахелой, разполога с игрища за футбол, тенис, волейбол и хандбал.[/caption]
ОУ „Христо Ботев” в Ахелой вече си има нова многофункционална спортна площадка, на която ще се провеждат часовете по физическо възпитание.
Модерното съоръжение обаче ще може да се ползва не само от учениците, а и от всички жители на Ахелой, които искат да спортуват. Площадката е пригодена за футбол, хандбал, тенис и волейбол.
Веднага след като бяха пуснати в експлоатация игрищата се напълниха с ученици, чийто бен мина под мотото „Спортуваме за здраве”.
Лентата на новото съоръжение беше официално прерязазна вчера, 9 април, кмета на Ахелой Иван Георгиев и от зам.-кмета на община Поморие Янчо Илиев. На събитието присъстваха още и зам.-кметовете Илия Джингов и Кунчо Гайдов.
Пткриването се превърна в истински празник за града след изпълнението на шестокласника Виктор Стоянов и танците на мажоретките от модерен балет „Дъга” към училище „Христо Ботев”.
„Пожелавам ви да ползвате новото игрище със здраве, но и да бъдете отговорни – да го пазите и поддържате”, призова децата Янчо Илиев, след което даде старт на първия футболен мач между шести и седми клас.
Коментари