[caption id="attachment_17229" align="alignleft" width="300"]

Учениците от "Механотехникума" са най-запалените картинг маниаци[/caption]
Бургаски ученици и състезатели отново настояват да бъде построена модерна картинг писта в града. Ентусиастите са отправили искането си в разговори с общинския съветник от ГЕРБ Димитър Людиев.
Съветникът е вносител на предложението за строителството на модерен картинг комплекс върху общински терени зад строителния хипермаркет „Мосю Бриколаж” и складовата база на „Гранити” в местността „Комлушка низина”.
Авторите на концепцията желаят съоръжението да бъде от най-висок клас и да покрива всички необходими изисквания, за да може в него да се провеждат не само тренировки, но и състезания от национални, балкански и европейски кръгове.
Възможностите за реализиране на авангардната идея са публично частно партньорство, по силата на което инвеститорите ще получат от общината терените, върху които ще построят картинг комплекса, а на друго място ще изградят обекти, които ще станат общински.
Вторият вариант е концесия, чрез която инвеститорите ще ползват картинг комплекса за известен период от време, а след изтичането му той ще премине към активите на община Бургас.
Коментари