„Черноморец“ допусна домакинска загуба срещу „Спортист“ Своге

„Черноморец 1919“ загуби домакинския си мач срещу „Спортист“ Своге.

„Акулите“ не успяха да постигнат надмощие пред първото полувреме и се оттеглиха с гол пасив. В 32 мин. попадение с глава отбеляза Павлин Чиликов, който през миналато първенство играеше за „Черноморец“.

Малко по-късно негов съотборник използва неразбирателство в защитата на бургазлии, напредна с топката и излезе очи в очи срещу вратаряна домакините. В този момент с прецизен шпагат Олексей Геловени изби топката и предотврати евентуален нов гол.

През втората част играчите в сини екипи подложиха на силен натиск гостуващия отбор, но при една контраатака в Георги Маджаров наказа лошо подредена защита на бургазлии и отбеляза втори гол.

В 68 мин. директно от ъглов удар Тодор Чаворски отбеляза гол шедьовър и доведе резултата до 1:2.

„Акулите“ се втурнаха в атаки и достигнаха до ключов момент от мача, когато в 75 мин. получиха право да изпълнят единадесетметров наказателен удра.

Венци Гюзелев пропусна да отбележи изравнителен гол от дузпа.

В оставащите минути последваха няколко разбърквания пред вратата на „Спортист“, но в крайна сметка играчите от Своге грабнаха победата и трите точки.