Burgas Reporter Ltd.

Черноморец 1919 Бургас с поредно зрелищно представяне

„Черноморец 1919“ участва в поредното футболно зрелище във Втора футболна лига.

Този път „акулите“ гостуваха на „Марица“ Пловдив и заедно с домакините си сътвориха истински голов трилър.

Дуелът между достойните съперници завърши при резултат 3:3.

Във втората минута център-нападателят на бургазлии получи възможност да изпълни дузпа. За съжаление на своите съотборници Живко Петков не успя да вкара гол.

За сметка на това две минути по-късно играчите на „Марица“ ликуваха след попадение на Ифеани Дейвид. Той се беше пласирал най-добре след ъглов удар и откри резултата с глава.

За пореден път стана ясно, че треньорът Ангел Стойков си върши работата в тренировките, защото „акулите“ реагираха много бързо.

В 12 мин. Тодор Чаворски шокира съперниците си с удар от 25 метрова дистанция и изравни.

Четири минути по-късно вдъхновеният отбор на „Черноморец 1919“ осъществиха обрат и поведоха с гросмайсторско попадение на Дани Иванов.

На свой ред „Марица“ също на рави всичко възможно да се върне в мача и успя с попадение на Валери Домовчийски. Първата част завърши при резултат 2:2

Домовчийски не спря дотук и в 65 мин. с мощен удар покачи на 3:2.

Малко преди изтичането на редовното време Живко Петков с безпощаден изстрел от около 25 метра приключи мача с третото попадение за „Черноморец 1919“ и оформи равенството.

След този кръг „акулите“ са на 11 място с 6 точки.