„Черноморец 1919“ Бургас и „Спартак“ Варна разделиха точките от морското дерби

„Черноморец 1919“ Бургас и „Спартак“ Варна изиграха страховито морско дерби, в което единствено липсата на голове му попречи да се превърне в супер зрелище.

„Акулите“ и „соколите“ завършиха своята футболна битка при резултат 0:0, но въпреки това публиката от трибуните ги изпрати с бурни овации.

Заради силата, заради мъжеството и заради неистовото желание за победа. И от двата отбора.

Играчите на Ангел Стойков изиграха по-прибрано първото полувреме и приеха играта в своята половина.

Гостите от „Спартак“ натиснаха здраво и обстрелваха вратата на домакините от различни дистанции.

Но въпреки това по-чистите положения през първата част бяха за „Черноморец“, чиито контраатаки бяха светкавични.

В една от двете ключови ситуации играч на „акулите“ се възползва от лошо подредената защита срещу себе си и излезе очи в очи с вратаря на „соколите“.

За съжаление на бургазлии головата ситуация остана нереализирана.

Същото се случи и при едно невероятно мелле, при което топката премина през кой ли не и се удари в кого ли не, но не премина през голллинията на вратата на "Спартак".

През второто полувреме играта се проведе по същия начин.

Технична игра с многоходови атаки от „Спартак“ и бързи контраатаки от страна на „Черноморец“.

Домакините отново създадоха по-чисти положения за гол. Веднъж имаха претенции за неотсъден наказателен удар, втори път тяхно попадение беше отменено заради засада, а връх на малшанса беше и удар в страничната греда на вратата на варненци.

Гостите също търсеха победата до последно, умело дирижирани край страничната линия от своя наставник Валентин Илиев, а играчите му не един път поставиха под напрежение домакините в срещата.

В заключителните минути на двубоя двата отбора спретнаха здраво мелле, което завърши с два червени картона с бургаски и варненски адрес.

Силно впечатление направи респектиращата физическа подготовка на „акулите“ , които успяха в края и на двете полувремена агресивно да упражнят натиск, което доказва, че тренировъчните методи на Ангел Стойков почват да дават резултат.

И отново да споменем публиката, която подкрепяше силно „Черноморец“, но в сектора на гостите агитката на „Спартак“ също направи страхотно шоу.

Морското футболно дерби между Бургас и Варна отново е тук след години пауза.