Бургаските фехтовачи се представиха отлично на Държавно първенство

Състезателите на Фехтовална академия „Васил Етрополски“ - регион Бургас се представиха отлично на изминалото Държавно първенство за деца до 11 и 13 години, провело се в град Пловдив.

В състезанието се включиха млади мускетари от клубовете „Корсар“ - Бургас, „Маркели“ - Карнобат и „Несебър“. В индивидуалната надпревара за деца до 11 години при момчетата се отличиха състезателите на „Несебър“, като и тримата представители на клуба се класираха в челната осмица. Борис Чапкънов спечели бронзов медал, Антонио Маноилов зае 5-то място, а Димитър Стоянов се класира седми. В тази възрастова група ФК „Корсар“ бе представен от Ивален Попов.

При момичетата бронзов медал спечели Екатерина Чаушева от „Корсар“, а на крачка от медалите остана Иванислава Стоянова от „Маркели“. Състезателите от региона бяха Доменика Микова – „Корсар“, Елеонора Василева и Рая Кръстева – „Маркели“.

При 13-годишните се проведе както индивидуално състезание, така и отборно. С много силно представяне се отличиха състезателите на „Корсар“. Отборът в състав Никола Миланов, Димитър Тончев, Веселин Вълев и Ивален Попов спечели титлата след много силна игра.

В индивидуалното състезание на финала се класира Никола Миланов и само две точки не му достигнаха да грабне златното отличие в оспорваната среща. С бронзов медал завърши Димитър Тончев, а на 14-то място се класира Веселин Вълев.

Въпреки че се биха при по-големите, състезателите на „Несебър“ се представиха достойно, заемайки места в средата на класирането и спечелвайки 9-то място отборно.

Най-многобройна беше групата при момичета до 13 години. Тя включваше:

Габриела Георгиева, Василена Христова, Мелек Мехмед, Рая Кръстева, Елеонора Василева и Иванислава Стоянова от „Маркели“ – Карнобат;

Мария Джалъзова, Весела Георгиева, Катерина Микова, Елица Грозева, Антония Ненова и Екатерина Чаушева от „Корсар“ - Бургас.

С най-добро класиране се отличиха Габриела Георгиева, спечелвайки бронзов медал за „Маркели“, и Мария Джалъзова – 9-то място.

В отборното състезание на крачка от медала останаха състезателките на „Маркели“, спечелвайки престижното 4-то място в конкуренцията на 13 отбора от цялата страна.