С началото на новата учебна година ЕкоКлуб „Зелени изследователи“ отваря врати за бургаските деца и младежи.
Курсистите ще намерят отговори на въпросите: Как да спасим света от екологична катастрофа? Как правилно да опазваме околната среда? Как да бъдем по-социално осведомени? Как да живеем по-природощадящо?
Безплатното обучение е насочено към деца на възраст от 7 до 16 години. То се реализира по повод десетгодишнината от създаването на Центъра за талантливи деца в Бургас, основан от Фондация „Шанс за децата и природата на България“.
„Живеем на планета и проблемите ѝ засягат всички ни. С реализирането на този модулен проект си поставяме отговорната задача да подготвим младите хора по въпросите за устойчивото развитие и опазването на околната среда. Целта ни е да насърчим осъзната промяна в поведението на децата и да покажем възможностите за ефективни действия, с които да стимулираме развитието на нови ценности и модел на поведение в отношението към природата. Щастливи сме, че на поканата ни да ръководи проекта откликна известният български орнитолог и биолог с дългогодишен опит в научната работа – доц. д-р Светла Далакчиева. Вярваме, че с нейна помощ ще успеем да запалим у участниците любов към земята и ще ги подтикнем към по-зелени действия и мислене.“, коментира Лилиана Славова, председател на Фондация „Шанс за децата и природата на България“ - основател на Център за млади таланти.
Повече информация за безплатното обучение можете да откриете ТУК, както и на телефони 0887 201033 и 0882 723760.
Доц. д-р Светла Далакчиева завършва Биологическия факултет на СУ "Св. Кл. Охридски", специалност биология. По същото време завършва и Школата по орнитология и природозащита към Българската орнитологическа централа към Института по зоология на БАН. Работила е в Българската орнитологическа централа към Института по зоология на БАН. През 2002г. получава наградата за най-млад учен на БАН в раздел биологични науки. След 4 годишно изследване на гнездовата биология на дъждосвирцоподобните птици защитава успешно дисертация за образователна и научна степен «Доктор». Има над 40 научни труда, от тях 21 публикувани в България и 19 в чужди научни списания. Участвала е с доклади в 13 национални и международни научни конференции. Работила е по 20 научно-изследователски проекти и 2 образователни проекти. Автор и съавтор е на 8 сценария за науно-популярни филми, реализирани от Канал 1 на БНТ.
Коментари