Ясни са победителите в Държавното първенство по плажен хандбал

Отборът на „Ники-Спорт” от град Сливница е победителят при жените в Държавното първенство по плажен хандбал, провело се в Поморие.

На второ място останаха домакините от ОХК „Поморие”, а трети се наредиха състезателките на „Етър 64” – гр. Велико Търново.

При мъжете първото място е за „Спартак” – гр. Варна, втори остана „АСТИ 91” – гр. Хасково, а трети се нареди тимът на „Локомотив ГО” – гр. Горна Оряховица

„Вие направихте града ни по-атрактивен. Поморие за първи път е домакин на това първенство и съм убеден, че догодина нашите момичета ще грабнат първото място. Благодаря на всички състезатели и на президента на Българската федерация по хандбал Росица Бакърджиева за гласуваното ни доверие.”, каза кметът Иван Алексиев пред финалистите. Той връчи и индивидуалните награди на състезатели и съдии.

В дните до 4 юни, на двете игрища, разположени на южния плаж в Поморие,  ще мерят сили отборите на младежите и девойките.