Фехтовачите от клуб "Корсар" завоюваха четири медала

Международният турнир по фехтовка за "Купа Бургас" донесе много поводи за радост на треньори и състезатели от ФК "Корсар".

Бургазлии спечелиха четири медала от седмото издание на надпреварата. С отличия се окичиха Михаела Николова, Кристина Миланова и Кристина Бандрамалиева.

Като част от българският отбор за момичета до 14 г. Михаела Николова и Кристина Миланова, заедно със съотборничките си Виктория Фентиан /ФК Русе/ и Ема Нейкова /ФК Свечников/, извоюваха отборната титла, изпреварвайки тима от Румъния. Златните медалистки бяха наградени от директора на Фехтовална академия "Васил Етрополски" - Запрян Ванчев.

Международният турнир се проведе в зала "Бойчо Брънзов". В него се включиха над 150 състезатели от шест държави - Румъния, Турция, Украйна, Израел, Латвия и България.

Вече трета година атрактивното състезание е и последен кръг от Европейската купа по фехтовка за деца до 14 години. Тук бургаската сабя, в лицето на Михаела Николова, спечели бронза. Кристина Миланова се класира на десета позиция.

Треньорите във ФК "Корсар" имаха повод за радост и при 12-годишните. След оспорвани битки третото място при момичетата извоюва Кристина Бандрамалиева. Другата ни бургаска представителка Даниела Петкова спечели петото място.

Треньори във ФК "Корсар" са Радостин Станчев, Георги Миланов, Антония Сарафова, Петър Иванов, Георги Христов, Андриян Иванов. Бургаският клуб имаше свои представители и в съдийския състав - Петър Иванов и Георги Златаров.

Призовете за най-добри състезателки при дамите грабнаха Виктория Фентиан /до 14 г./ и Калина Атанасова /до 12 г./ от ФК "Свечников".

Отборът на ФК "Корсар": Иван Колев, Боян Димитров, Ертан Идриз, Никола Миланов, Марк Коцерев, Даниела Петкова, Кристина Бандрамалиева, Жаклин Македонова, Борис Симеонов, Виктор Китенов, Кристина Миланова, Михаела Николова.