Танцьорите на КСТ "Бургас 1975" завоюваха куп медали от турнира "Купа Бургас"

Състезателните двойки на елитния клуб по спортни танци КСТ "Бургас 1975" спечелиха десетки купи и медали в 33-то издание на престижния турнир по спортни танци "Купа Бургас".

Над 300 двойки участваха в различните възрастови групи на състезанието.

Най-оспорвана беше надпреварата в  международното състезанието, кръг от WDSF International и част от турнира "Купа Бургас".

Там 4 позиция отвоюва с перфектно представяне топ двойката Ярослав Броварский и Ванеса Манева. Останалите двойки на клуба се класираха както следва Димитър Димитров и Елизабет Грос - 12-то място,Васил Павлов и Таня Балтова - 13-то място, Антон Кандауров и Христиана Бургазлиева - 14-то място, Велизар Георгиев и Поли Кимова - 19-то място, Сергей Хрусталев и Сорина Мариа Андрей - 21-во място, Димитър Дросев и Теодора Мудева - 27-мо място. При стандартните танци на международното състезание, кръг от WDSF International , 6 място заеха  очарователната двойка Антон Кандауров и Христиана Бургазлиева, а 10 място Велизар Георгиев и Поли Кимова - 10-то място.

В открития турнир, който е част от програмата на състезанието, в категория  18А+А La до престижното второ място стигнаха Сергей Хрусталев и Сорина Марина Андрей, а перспективната двойка Димитър Дросев и Теодора Мудева спечелиха бронза.  В категория  18В+В La на трето място се класираха Димитър Вълков и Цветелина Ведричкова. В категория  15В La втори станаха Коста Грунов и Розмари Джока, а при стандартните двойката спечели второ място в същата възрастова група.

Огромен фурор за малките таланти на КСТ "Бургас 1975" на турнира. В категория 13D  овациите и златото спечелиха очарователните Алексей Рогачев и Миа Николова. В категория 11D състезателите на клуба се представиха блестящо - златото спечелиха Иван Дочев и Мила Пашова - 1-во място, среброто Стилян Николов и Димая Нонева, пето място за Марио Арнаудов и Ивелина Карчева  и седмо място за Валерий Койчев и Ивана Кирова.

В категория 11Е две двойки стигнаха до финала  Сергей Дибцев и Ивета Нонева и 6 място Валентин Желязков и Теодора Долчинкова.

В категория 9Е второ място заеха Радослав Иванов и Мария Стоева.

В състезанието "Изгряващи звезди" което също се проведе  рамките на "Купа Бургас"  класирането е следното: При латиноамериканските танци N1 станаха Васил Павлов и Таня Балтова, трето място  за Димитър Димитров и Елизабет Грос, пето място за  Сергей Хрусталев и Сориа Мариа Андрей, седмо място за  Велизар Георгиев и Поли Кимова и десето за Димитър Дросев и Теодора Мудева. При стандартните танци в "Изгряващи звезди" сребро спечели състезателният тандем  Велизар Георгиев и Поли Кимова.

В категория под 21 на първо място в стандартните танци станаха Антон Кандауров и Христиана Бургазлиева - 1-во място. Изящната двойка спечели второ място при стандартните танци. В същата категория в топ 10 се класираха още двойки на клуба - Сергей Хрусталев и Сорина Мариа Андрей - 3-то място, Димитър Дросев и Теодора Мудева - 6-то място, Димитър Вълков и Цветелина Ведричкова - 10-то място.

В Junior II La Коста Грунов и Розмари Джока заеха 8-мо място, а в  Junior II ST 3-то място. В по-малката възрастова група Junior I La и ST Алексей Рогачев и Миа Николова се класираха в топ 10.

В Juvenille II La най-добре се представиха Иван Дочев и Мила Пашова. Те заеха 2-ро място.
На шесто място се класираха Стилян Николов и Димая Нонева, Марио Арнаудов и Ивелина Карчева  на  8-мо място, Валерий Койчев и Ивана Стоева на  12-то място,
Сергей Дибцев и Ивета Нонева на 13-то място, Валентин Желязков и Теодора Долчинкова  на  16-то място. В  Juvenille II St бронза завоюваха Иван Дочев и Мила Пашова. След тях в класацията са Стилян Николов и Димая Нонева на  4-то място, Валерий Койчев и Ивана Кирова на 8-мо място, Сергей Дибцев и Ивета Нонева на 12-то място, Валентин Желязков и Теодора Долчинкоа  на 13-то място.

Златен медал за Радослав Иванов и Мария Стоева в категория Juvenille I St и сребро в и сребро Juvenille I La на младата двойка на клуба.

При най-малките двойки  блестящо представяне за Кристиян Койчев и Летисия Пискова, Алексей Ледов и Християна Григорова, Светломир Краев и Нели Кенолова и при соло момичета Жаклин Аведисян, Мая Георгиева, Стела  Георгиева.

Треньори на състезателните двойки на КСТ"Бургас 1975" са Андрей Тодоров, Траяна Зелямова, Добрина Паричкова и Натали Аведисян.