"Нефтохимик 2010" на крачка от нова шампионска титла

Волейболистите от "Нефтохимик 2010" са на победа от златен требъл през сезона, след два поредни успеха с по 3:1 гейма в зала "Младост" срещу ЦСКА на финала в Суперлигата.

След като спечелиха Суперкупата и Купата на България, на дневен ред е шампионската титла.

Във втория двубой срещу "армейците" /играе се до 3 победи от 5 мача/ момчетата на треньора Найден Найденов отново показаха по-висока класа и закономерно триумфираха, след 25:23, 23:25, 25:19 и 25:21 в отделните геймове.

С 27 точки изригна Валентин Братоев. С 16 завърши отлично включилият се като резерва диагонал Петър Христов.

Вече е ясно кога ще се играят третият и евентуално четвърти мач между двата съперника. Следващият двубой е на 23 април/понеделник/ от 18:30 часа. Ако се стигне до четвърти, той ще е на 24 април/вторник/ от 17:00 часа. ЦСКА ще домакинства в столичната зала "Христо Ботев".

При равенство в победите шампионът на България ще бъде определен в пети мач, който е насрочен за 25 април/сряда/ в зала "Младост".

След отличните си изяви през сезона, един от лидерите на "Нефтохимик 2010" - Валентин Братоев е получил официална покана да участва в драфта за Корейската лига.

Той ще се проведе в Италия от 6 до 8 май. Поканени са общо 30 волейболисти от цял свят.

Друг волейболист от "Нефтохимик 2010" - Денис Карягин, беше част от националния отбор за юноши до 18 години, който зае шесто място на Европейското първенство в Чехия и Словакия.

Така българите добиха правото да участват и на Световното първенство. Карягин, който е рожба на бургаската волейболна школа има основен принос за доброто представяне на "трикольорите".