Три европейски титли за бургаските каратисти

Отборът на БКА - ИКО България се завърна с три титли от 16-ото Европейско първенство за мъже, жени, юноши и девойки в Букурещ, Румъния.

Ростислав Пулев стана Европейски Шампион при 10-11г. в категория над 45 кг., побеждавайки и в трите срещи своите опоненти още в редовното време.

Богомил Костов (14-15г.) в категория до 55 кг. беше безапелационен, побеждавайки почти всички свои противници с вазари (нокдаун), включително и на финала срещу съперника си от Беларус.

Деян Колев се класира първи при 14-15-годишните в категория до 70 кг., надвивайки представиля на Русия на финала с вазари (нокдаун).

Състезанието започна с дисциплина ката, където Николай Николов грабна бронза при 10-11- годишните.

На кумите при мъже във възрастовата група 35-39 г. Евгени Прудников спечели Вицевропейска титла в супер тежка категория, който отстъпи този път 1-вото място на Полски състезател. Живко Желев остана трети при мъже +40г., категория над 90 кг., дебютирайки на Първенство от такъв ранг.

На 26-ти ноември Шампионата продължи с кумите при мъжете и жените на без-категории. Сред тях бяха и нашите трима национални състезатели - Краснодар Ангелов, който загуби още 1-ва среща при квалификациите. Кирил Боев отпадна 3-та среща от класиралия се трети на Първенството представител на Полша, а Александър Атанасов се класира на 8-мо място от общо 41 бойци на 13-тото Европейско Първенство по киокушин карате.

Шихан Емил Костов и Сенсей Гергана Апостолова бяха главни рефери на финалните и полуфиналните срещи на мъжете и жените на това двудневно състезание. На официалната вечеря след Първенството българката бе обявена за лидер на женския съдийски състав в ИКО от официалния представител - наблюдател на Първенството и директор на Международния отдел към Международната карате организация киокушинкайкан - Шихан Кацухито Горай.

Междувременно Шихан Емил Костов, който е 1-вият българин световен шампион по Киокушин карате, зае престижен пост сред главните рефери на световни, международни и европейски първенства.