Бургаски каратист завоюва шампионска титла в Япония

Възпитаникът на СКК "Киокушин Спирит" Евгени Прудников, с треньор двукратната световна шампионка на ката сенсей Гергана Апостолова-Костова, стана световен шампион при мъже тежка категория +35г.

Бургаският каратист изигра общо четири срещи по време на Световното първенство, което се проведе в Япония. Той победи двама съперници на домакините и по един от Франция и Австралия. След три европейски титли това е заслужен успех на Прудников.

Благовест Петков, който живее и тренира в момента в Ню Йорк, се класира на 2-ро място при мъжете +35 г. до 85 кг., след като загуби на финала от представител на домакините.

След оспорван двубой на полуфинала срещу състезател на Русия, в средната категория, Красен Кръстев от СКК "Монтана" остана трети.

Димитър Пенджуров, също възпитаник на бургаския клуб, който се съревновава в същата категория, отпадна на квалификациите.

Във втория ден от надпреварата се проведе 6-тото Световно първенство за мъже на категории, на което Александър Атанасов. Той игра в супер тежка категория и отпадна при квалификациите от световния шампион и представител на Япония - Шохей Камада.

Шихан Емил Костов и сенсей Гергана Костова бяха в съдийския състав на първенствата.