30% е ръстът на реализирани нощувки у нас през септември.
Това съобщи министърът на туризма Николина Ангелкова днес в област Добрич.
Това съобщи министърът на туризма Николина Ангелкова днес в област Добрич.
„Ръстът на туристите се отразява и на приходите от нощувки, като за първите девет месеца на годината те надхвърлят 90 млн. лв., а ръстът се движи около 15%“, каза Николина Ангелкова.
Тя коментира и данните за местата за настаняване за месец септември на национално ниво, които НСИ публикува днес. Те показват, че се отбелязва ръст от над 23% на пренощувалите лица на територията на цялата страна като достигат над 783 хиляди. Те са реализирали общо над 3 млн. нощувки, а приходите само за септември се движат с близо 30% ръст и достигат 146 млн. лв.
По-късно същия ден, министър Ангелкова се срещна и със студенти от специалност „туризъм“ в Икономическия университет – Варна. Пред тях тя представи перспективите за развитие на младите хора в сектора и нуждата от повече подготвени специалисти, която изпитва бизнеса.
„Инициирала съм серия от подобни дискусии, защото често се губи връзката между учебните заведения и реалния бизнес, а за конкурентното развитие на сектора е жизнено важно да изберете и да се реализирате в България“, каза министър Ангелкова. d
Коментари