16 фев. 2015 2015-02-16 2016-12-24

Отборът на "Локомотив" - Пловдив спечели Pomorie cup 2015

Поморие, Футбол, купаПФК „Локомотив” - Пловдив спечели първото издание на турнира Pomorie cup 2015. Отборът под тепетата станаха първи след като надделяха над тима на ФК „Созопол” с 1:0. Единственият гол вкара Берсен Карагерен, в 32-та минута, от удар с глава. Трети в класирането остана отборът на ПСФК „Черноморец” – Бургас. „Акулите” се наложиха над „Берое” – Стара Загора с 4:0 , след голове на капитана Деан Христов в 45-та минута, Даниел Стаматов в 52-та и 80-та минута и Михаел Орачев в 75-та минута. Домакинът на Турнира ОФК „Поморие” стана пети в крайното класиране, след като разгроми ФК „Тунджа” – Ямбол, със 7:2. До почивката резултатът беше равен- 1:1, но в 19-та минута Георги Рашев откри за отбора на „Тунджа”, а Любомир Божинов изравни за Поморие от дузпа, в 31-та минута. През второто полувреме домакините наложиха тотално превъзходство. На два пъти точни бяха Диян Лефтеров и Даниел Стоянов. По веднъж се разписаха Енчо Лемперов и Емил Гетов, а за ямболий втория гол вкара Александър Андонов. Победителят в турнира Pomorie cup 2015 получи купата лично от кмета на града домакин – Иван Алексиев. „Голмайстор на Турнира” стана Деан Христов от отбора на ПСФК „Черноморец” . Той получи статуетка и тридневен СПА пакет в х-л “St. George” . Приза „Най-добър вратар” и награда - двудневен СПА пакет в „Гранд хотел Поморие” грабна Йордан Господинов от ПФК „Локомотив”. Коментари