[caption id="attachment_53861" align="alignleft" width="300"]

Председателят на туристическата камара в Бургас очаква срив в продажбите на почивки за луксозните комплекси и бум в търсенето на евтини квартири и хотели[/caption]
Обезценяването на рублата и кризата в Русия могат да доведат до 50% срив в броя на руските туристи в българсикте зимни и летни курорти – коментира в интервю за „Бургаски репортер” председателят на Туристическата камара в Бургас Иван Иванов.
Според анализите на камарата спадът ще засегне основно луксозните хотелски комплекси от най-висока категория.
Г-н Иванов смята, че в позитивното в тази ситуация е очакваното активизиране на продажбите на почивки в семейни хотели, квартири, частни апартаменти и комплексите за отдих с две и три звезди.
Председателят на камарата цитира изявления на маркетингови директори на руски туроператори, от които става ясно, че в момента „Никой нищо не купува, защото хората с в шок”.
Иван Иванов посочва като причини за очаквания срив и това, че законопроект на руското правителство задължава туроператорите да увеличат драстично размера на застрахователните полици за туристи от федерацията, а новите ценови равнища са непосилни за много от руските туроператорски агенции.
Коментари