11 сеп. 2014 2014-09-11 2016-12-24

Детският отбор по езда стана четвърти на Балканиада в Загреб

кон, Сияна БазотеваДетският националният отбор по конен спорт, в който влизат две бургаски момичета, се нареди на 4-то място на Балканиадата в Загреб, Хърватия. В престижното състезание сили премериха 177 коня от 8 страни - България, Хърватия, Гърция, Турция, Македония, Румъния, Сърбия и  Словения. Най-напред в индивидуалното класиране при участниците до 14 години успя да стигне Сияна Базотева от ККС „Кан Крум“ - Бургас. Младата състезателка завърши турнира под номер 15 от общо 35 деца, включили се в надпреварата. Сияна, заедно с Ирина Николова от клуба в Арбанаси, бяха единствените от отбора ни, които скачаха успешно и в трите състезателни дни. Останалите ни ездачи бяха елиминирани в отделните дни заради спиране на конете или падане. „Имаше двойни и тройни препятствия, повече като брой и със сложна подредба. Самата височина на препятствията, която за децата в България е 115 см, в Загреб бе 120-125 см.“, коментираха от спортния клуб в Бургас. В Загреб Сияна за първи път скача с кон Адлер, тъй като животните, с които тя тренира пострадаха в катастрофа. „Удивително е, че за седмица успяхме да се сработим с Адлер, който има по-различен стил на скачане. За разлика от досегашните ми коне Финес, Галеник и Никита, които са по-спокойни, Адлер е много бърз и трябваше именно това му качество да овладея“, коментира състезателката. На 16-то място, веднага след нея, се нареди другата бургазлийка - Владимира Желева от ККС „Пиргос“. В крайното класиране останалите деца от отбора се класираха на 18-то, 27-мо и 28-мо място.  Първенец в категорията стана Гърция.     Коментари