19 юли 2014 2014-07-19 2016-12-24

Ботев сломи Пьолтен! Канарчетата крачат уверено към групите на Лига Европа

botrОтборът на Ботев Пловдив постигна трета поредна победа, след като победи австрийския Санкт Пьолтен в мач от втората квалификационна фаза на турнира Лига Европа изигран на стадион Лазур в Бургас. Попаденията на „канарчетата“  бяха дело на Иван Цветков (35‘) и Цветелин Чунчуков (86‘). За гостите се разписа Сеговия в 54 минута на двубоя. Срещата започна под диктовката на българския тим. Още в петата минута играчите на Вили Вуцов можеха да открият резултата, след като Иван Цветков копна топката и опита да прехвърли стража на гостите, топката обаче премина в страни от вратата.  Пет минути по-късно отново жълто-черните имаха възможност за гол. Футболистите от Пловдив отново опитаха хитро да отбележат. Този път Йордан Иванов, копна коварно топката и опита да прехвърли вратаря на Пьолтен, топката се удари в гредата и беше избита в корнер. В 20-та минута на мача дойде поредната възможност пред българите. Мариян Огнянов успя с прецизен пас да изведен Чунчуков, който също технично опита да преодолее вратаря, но опитът му да прехвърли Костнер се оказа неуспешен. Няколко минути по-късно австрийският тим отговори с добра атака, в чиито край Сеговия отправи силен удар по посока вратата на Ботев.  Стаховяк обаче внимаваше и съумя да отбие топката до ъглов, който не донесе нищо на гостите. В 35-та минута на срещата падна и първото попадение. Мариян Огнянов навлезе отдясно в наказателното поле на гостите, където беше фаулира от защитник на Пьолтен. „Канарчетата“ получиха правото да изпълнят 11 метров наказателен удар, който беше реализиран от Иван Цветков. През второто полувреме гостите от Австрия играха по-добре и заслужено стигнаха до изравнителното попадение.  То беше дело на Сеговия, който в 50-та минута, след изпълнен корнер насочи топката с глава в мрежата на Стаковях за 1:1. Играчите на Ботев Пловдив, не паднаха духом и веднага след изравнителното попадение започнаха да търсят нов гол. В 63-та минута те имаха възможност да стигнат до него. Тогава Цветков получи извеждащо подаване, което го остави сам срещу вратаря, той обаче пропусна да отбележи запращайки топката в тялото на Костнер. Седем минути по-късно се стигна и до най-скандалното положение в мача. Главният съдия от Италия Марко Гуида отмени гол на домакините заради игра с ръка при поемането на топката от капитана на „канарчетата“ - Цветанов.  Когато топката попадна в мрежата на гостите старши треньора на българския тим започна да се радва и тръгна към главния рефер, който реши, че  Вуцов оспорва неговото решение и показа на треньора трибуните. Така Вуцов беше отстранен  в  дебюта си като треньор на жълто-черните. След това отменено попадение правдата възтържествува, защото Ботев успяха да стигнат до успеха.  Той дойде в 86-та минута на срещата, когато Цветелин Чунчуков беше на удобна позиция и със силен шут не остави шанс на Костнер и направи резултатът 2:1. След успеха си на родна земя играчите на Вуцов ще трябва следващата седмица да изиграят реванш в Пьолтен.  Мачът реванш ще се изиграе на 24 юли на стадиона в малкото австрийско градче. Ако Ботев успее да преодолее този съперник на следващата стълбица към групите на Лига Европа,пловдивския тим ще срещне ПСВ Айнтховен. автор: Михаел Калошев Коментари