14 юли 2014 2014-07-14 2016-12-24

400 младежи мериха сили в състезание по радиозасичане и радиоориентиране в Приморско

ориентиранеПовече от 400 състезатели взеха участие в тазгодишните Европейски първенства по радиозасичане и радиоориентиране, които се проведоха на територията на община Приморско. В надпреварата се включиха отбори от 16 държави, сред които България, Русия, Чехия, Украйна, Литва, Словения, Словакия, Румъния, Молдова. Спортното събитие беше открито от кмета на Община Приморско д-р Димитър Германов. Участниците в състезанията мериха сили в продължение на една седмица. С помощта на специални приемници, карта и компас те трябваше да локализират 5 радиопредавателя, разположени в района на резиденция „Перла”, летището на Приморско, селищно образувание Узунджа и село Писменово. Общата дължина на трасето, по което минаха участниците, беше с дължина 8 километра. Победители станаха най-бързите играчи, избрали най-кратък маршрут. В Европейско първенство по радиозасичане за юноши и девойки два бронзови медала спечели Андрея Диаксова. Антоанета Диаксова се окичи със златото от Европейската купа по радиозасичане за всички възрастови групи. Сребърни медали завоюваха Станимира Вълчева и Ивета Зашева. Павел Дочев финишира с два сребърни и един бронзов медал. На изключително високо ниво се представиха българите и в Европейско първенство по  радиоориентиране за всички възрастови групи - златен медал спечели Евангелина Диаксова, Станимира Вълчева - сребърен, а Павел Дочев - сребърен и бронзов. Коментари