
Абсолютен цирк и популизъм беше да се вкарва от БСП предложението за отмяна на забраната за пушене – коментира областният лидер на ГЕРБ и депутат Димитър Бойчев.
Представителят на опозицията в парламента смята, че БСП са поставили за обсъждане в пленарна зала този законопрект заради предизборни ангажименти, за които е било ясно предварително ,че няма как да бъдат изпълнени. По този начин социалистите са намерили оправдание пред своите избиратели, че промяната е била блокирана от други партии.
Г-н Бойчев смята, че 80% от българите са за оставане на забраната за пушене в закрити заведения в сила, но въпреки това лично е на позиция, че пушенето в нощните заведения е трябвало да бъде разрешено.
Председателят на областната организация на ГЕРБ обаче е категоричен, че за да има смисъл от ограничението, трябва да има строг контрол върху спазването му.
Коментари