
Декемврийският афиш на Държавна опера – Бургас предлага първото дневно представление на „Лешникотрошачката”.
В него участие ще вземат и ученици от балетните паралелки на Националното училище за музикално и сценично изкуство „Проф.Панчо Владигеров” – Бургас (НУМСИ). Спектакълът ще се играе на 15 декември, от 11 часа.
„Лешникотрошачката” се играе традиционно преди Коледа и винаги има интерес към нея. За да могат родителите да доведат децата си, решихме да я направим през деня в почивен ден.”, коментират от Опера-Бургас.
На 19 декември представлението „Лешникотрошачката” ще гостува и в Сливен. Спектакълът ще се играе на сцената на Драматичен театър ”Ст. Киров ”от 19 часа. В града на стоте войводи не е гостувал балет повече от 20 години.
Празничният Коледен концерт е последното събитие от декемврийската програма на Операта. спектакълът се посвещава на 65-годишнината от създаването на детски хор “Милка Стоева”. Представлението ще се състои на 20 декември от 19:00 часа. В него ще вземат участие оркестърът на Държавна опера – Бургас, детски хор “Милка Стоева” и солисти – възпитаници на хора.
Снимка: gabrovonews (Архив)
Коментари