спорт 06 юли 2016 2016-07-06 2016-12-07

Burgas Reporter Ltd.

9 държави ще се състезават в турнира "Олимпия къп"

Над 350 състезателки от 9 държави ще се съревновават за отличията на международния турнир по художествена гимнастика "Олимпия къп".

Домакините и организатори от спортен клуб по художествена гимнастика "Олимпия" ще се представят с 31 грации.

Турнирът ще се проведе на 8 и 9 юли /петък и събота/ в зала "Младост". Официалното откриване е в петък от 16:30 часа. Турнирът е за всички възрастови групи от деца, родени през 2010 година, до жени.

Участниците са от Италия, Израел /с два отбора/, Австрия, Испания, Русия, Молдова, Словакия, Сърбия и България /с 16 отбора/.

В двата състезателни дни началото е в 9:00 часа. След изиграването на съчетанията във всяка възраст ще има награждаване.

На завършилото преди дни държавно първенство за девойки до 10 години шампионка в многобоя стана Кристина Кърчева от "Олимпия". Съотборничката й Виктория Сахатчиева заслужи бронза.

На съчетание без уред и на въже златото отново стана притежание на Кристина Кърчева.
 "Олимпия", с треньор Елена Симеонова, триумфира и с шампионската титла в отборното класиране.

Входът в зала "Младост" ще бъде свободен.