06 ноем. 2012 2012-11-06 2016-12-24

Несебърските танцьори с 12 медала от международен турнир

[caption id="attachment_12085" align="alignleft" width="300" caption="Клуб по спортни танци "Несебър" превзе СКОПИЕ ОУПЪН 2012"][/caption] Изключително успешно за танцьорите от КСТ „Несебър” премина поредният международен турнир по спортни танци за купата на Скопие. Равносметката за състезателите от Несебърския клуб по спортни танци след приключването на турнира са 12 медала и позицията на най-добре представилия се в състезанието български клуб. В столицата на съседна  Македония за поредна година беше организиран традиционен турнир по спортни танци, в който взеха участие състезатели от единайсет държави. Изпълненията на участниците бяха оценявани от престижно международно жури от Италия, Словакия, България, Македония, Черна Гора, Сърбия, Гърция, Босна и Херцеговина, Словения и Румъния. Клубът по спортни танци „Несебър”бе представен от осем танцови двойки. Още през първия състезателен ден златните отличия бяха за децата на Несебър. Иван Петров и Надя Янева се впуснаха в надпревара с още 19 танцови двойки при по-голямата състезателна група - младежи стандартни танци. Малко по-късно дойде голямата радост от спечелването на шампионската купа на Скопие Оупън 2012. Рано сутринта в неделя започна състезанието и за останалите „златни” несебърски танцьори. При най-малките, Иван Кронев и Ана-Мария Жечева завоюваха два сребърни медала, а техните съклубници Станислав Иванов и Григория Николова бяха на крачка от почетната стълбичка, оставайки на 4-то и 5-то място. Най-голямо присъствие на КСТ ”Несебър” бе отбелязано в групата на юноши младша възраст. Пет танцови двойки, представители на клуба, достигнаха до финалите. Георги Василев и Йоана Хаджиева заеха първо място при стандартните и второ при латиноамерикаснките танци. Кристиан Диамандиев и Десислава Трифонова взеха бронза и среброто. Филип Кершер и Ана-Никол Антонова - бронз в стандарта, а Антоан Лямов и Кристияна Щерионова се класираха на всички финали в своята група. Най-високо на стълбичката при юношите застанаха  Самуил Лечев и София Коларова, спечелвайки безапелационно три златни медала, както на бейзик турнира, така и на по-високият ранг турнир WDSF junior 1 latin and standart open. Сами и София достигнаха и до финала при по-големите - юношите старша възраст, което подобаващо бе отбелязано от главния съдия господин Ненад Йевтич при връчването на наградите. Иван и Надя се класираха пети при юношите старша възраст латиноамерикански танци, а за много малко не спечелиха и златото при стандартните. Коментари