"Черноморец" се наложи с 7:1 над СФК „Свети Никола”

Бургаският футболен клуб „Черноморец 1919” изигра първа контрола от предсезонната си подготовка. В нея „акулите” се наложиха като домакини с категоричното 7:1 над състава на СФК „Свети Никола”. Двубоят се проведе на стадиона във Ветрен.

Мачът премина изцяло под диктовката на „Черноморец”. Възпитаниците на Ангел Стойков можеше да открият още в 1-та минута, но опасен удар на Слави Костенски премина до гредата. Все пак, след четвърт час игра „сините” излязоха напред в резултата. Точен бе Антон Атанасов, който се разписа след хубав пас на Михаил Ралев. Секунди по-късно Георги Захариев от състава на гостите получи червен картон. По разбирателство между двете ръководства обаче, той бе заменен от друг състезател.

Втората част започна вихрено за „Черноморец”. Още в 47-ата минута Антъни Георгиев удвои аванса на домакините. 180 секунди по-късно Илия Иванов направи резултата класически, след чудесно изпълнение на фаул. В 65-ата минута Антъни Георгиев покачи на 4:0, след пас на Денис Тодоров. Последният пък направи чудесен индивидуален пробив 60 секунди по-късно и реализира за 5:0. Едно от новите попълнения в състава на Черноморец Петко Георгиев отбеляза дебютното си попадение със синята фланелка в 73-ата минута, увеличавайки преднината на своя отбор на 6:0. 5 минути преди края Младен Джамбазов изпълни отлично свободен удар, отбелязвайки почетното попадение за Свети Никола. В последната минута на мача Петко Георгиев поднесе топката на празна врата на Денис Тодоров, който оформи крайното 7:1.