20 май 2012 2012-05-20 2016-12-24

Burgas Reporter Ltd.

Черноморец вече разчита само на чудо

[caption id="attachment_4232" align="alignleft" width="300" caption="Акулите вече зависят от други отбори"][/caption] Поредица от крайни резултати в мачове на преки съперници може да позволи на „Черноморец” да се класира за участие в европейските футболни турнири. „Акулите” вече загубиха шансовете си да спечелят третото място за първи път в историята си. В последния си домакински мач играчите на Димитър Димитров постигнаха неочаквано с равенство срещу борещия се за оцеляване Локомотив София. Столичните железничари откриха резултата, а звездата на „Черноморец” Шаешу изравни . Въпреки тоталната си доминация през първото полувреме и леко хаотичния на моменти натиск през втората част „акулите” не успяха да променят до края на срещата негативния за тях резултат 1-1 В последния кръг „Черноморец” гостува на Монтана. При победа на негостроприемния стадион „Огоста”  и при загуба на  Левски в неговото домакинство срещу отдавна отпадналия Светкавица, само тогава бургазлии ще заемат третото място. Класирането на „Черноморец” за евротурнирите е обвързано и с евентуална титла на ЦСКА Коментари