06 май 2012 2012-05-06 2016-12-24

Черноморец и Литекс не излъчиха победител

[caption id="attachment_3647" align="alignleft" width="300" caption="Поредното разбъркване пред вратата на Литекс"][/caption] Черноморец и Литекс взаимно си попречиха в похода си към евротурнирите като оставиха своя сблъсък без победител. След брилянтна комбинация в 30 мин  „акулите” поведоха с 1-0 чрез гол на една от звездите си Аетиф Шаешу. В края на първото полувреме Георги Миланов от гостите беше повален в наказателното поле на бургазлии и главният съдия насрочи наказателен удар. Никасио изпълни дузпата майсторски и безпощадно изравни. През второто полувреме мачът буквално спря дъха на присъстващите по трибуните близо 8000 зрители. Атаките към двете врати бяха изключително остри и с играта си футболистите на двата отбора показаха, че българското първенство също може да създаде добър продукт. Футболистите на „Черноморец” пропуснаха сериозни възможности за гол, като най-чистите ситуации се разкриха пред Асис, а от съперниците им Момчил Цветанов на два пъти с далечни шутове накара вратаря на домакините Стоян Колев да показва невероятен рефлекс, за да запази вратата си.  Веднъж Христо Янев пробва да вкара и от ъглов удар, но коварният му удар беше избит с вещина от бургаския страж. В няколко ситуации наставниците на Черноморец и Литекс Димитър Димитров и Христо Стоичков бурно протестираха срещу отсъждания на главния съдия и след срещата дружно ги обвиниха, че са ощетили и двата отбора. Самоубийственото реми остави Черноморец на трето място с 55 точки.   Коментари