„Черноморец” спечели квалификацията и ще играе финал при мъжете

Ватерполистите на „Черноморец” спечелиха второ място в квалификационна група „А” от държавното първенство по водна топка за мъже. В настоящия шампионат участват осем отбора, разделени на две групи.

На басейн „Диана” в столицата бургаският отбор постигна две победи и загуба. „Акулите” спечелиха морското дерби срещу „Черно море” с 10:7 и се наложиха с 10:4 срещу „Левски” /Сф/. Загуба с 0:11 бургазлии инкасираха от шампиона „Локомотив НН”.

В шампионата при мъжете за поредна година старши треньорът Петър Йонов залага на младите възпитаници от школата на клуба. Основното ядро от състезатели е съставено от юноши. Само трима ватерполисти, участвали в квалификацията, са във възрастта си. По време на мачовете увереност в малките са вдъхнали опитните бургаски играчи Виктор Арсенов, Ивайло Стоянов и Филип Кулаксъзов, съобщи Петър Йонов.

„Въпреки напускането на двама от състезателите ни, участвахме с пълен състав, с възможност за равностойни смени. Отборът показа сила, израстване. В мачовете видях едни сърцати момчета, което ме прави оптимист и съм щастлив,” допълни Йонов.

Със спечеленото място на финала при мъжете, а и с класирането и на останалите свои възрасти, „Черноморец” показва, че се работи в правилната посока, а клубът продължава развитието си въпреки леките сътресения, които го правят още по-силен.

С актив от 6 точки мъжкият тим на „Черноморец” зае второ място в класирането. Лидер в групата с 9 т. е „Локомотив НН”, трето място зае „Черно море” с 3 т., а последен е „Левски” -0 т.

За финалната шестица се класират първите три отбора от двете групи. Така към „Локомотив НН”, „Черноморец”, „Черно море” се присъединяват лидерът в група „Б” и носител на Купата на България - ЦСКА, „Славия” и „Комодор”. Вторият турнир е на 9-11 март, след което завършилите на първите четири места отбора се класират за супер финала, който ще е на 28-29 април.

Във втората група са отборите на „Левски” и „Аква Спорт” /Вн/, които след финалния турнир помежду си се класират по точки.

Резултати: Локомотив НН – Левски 14:2, Черно Море – Черноморец 7:10, Комодор – Славия 11:11, ЦСКА – Аква Спорт 11:9, Локомотив НН – Черноморец 11:0, Черно Море – Левски 12:3, Комодор – Аква Спорт 6:12, ЦСКА – Славия 12:6, Локомотив НН – Черно море 20:4, Черноморец – Левски 10:4, Комодор – ЦСКА 13:11, Аква Спорт – Славия 8:11.