04 март 2012 2012-03-04 2016-12-24

Burgas Reporter Ltd.

Черноморец разпиля ЦСКА

[caption id="attachment_1296" align="alignleft" width="300" caption="Черноморец удави ЦСКА край морето"]Черноморец[/caption] Черноморец победи ЦСКА и хвърли „армейците” във футболния ад. След поделено надмощие през първото полувреме, червените започнаха втората част на високи обороти и достигнаха до чисто голово положение, но диагоналният удар на Присо беше избит от вратаря на „акулите” Стоян Колев. Постепенно играчите на ЦСКА започнаха да отпадат физически и в 62 мин. след едно центриране на Асис, стражът Мболи изтърва топката, а защитникът Крачунов я побутна във вратата на гостите. След минути Галчев изстреля топовен шут към вратата на Черноморец, но Колев отново показа блестящ рефлекс и изби. [caption id="attachment_1297" align="alignleft" width="300" caption="Агитката на "армейците" сви знамената и си тръгна"]агитка[/caption] Армейците опитаха нещо като стихиен натиск, но при една контраатака централните им защитници увиснаха, топката попадна в Асис, който имаше време да си я нагласи и дори да избере къде да я вкара за 2:0. Публиката изпадна в делириум, а червената агитка сви знамената и си тръгна безславно. С убедителната си победа Черноморец запази дистанцията от три точки до първото място и направи сериозна заявка за медали.   Коментари