Гмуркач от Приморско е победителят в турнира по подводен риболов „Света Марина“

Гмуркач от клуба по подводен риболов „Марлин“ в Приморско е тазгодишният победител в турнира по подводен риболов „Света Марина“.

Третият кръг от веригата състезания за „Купа България“  се проведе в Созопол с участието на 33-ма състезатели от страната.

Спортистите от клуба в Приморско отново доказаха, че са едни от най – издръжливите, бързи и с точен мерник под водата гмуркачи в страната. Те успяха да завоюват два медала и да заемат челните позиции в престижното състезание. Първото място с 6455 точки завоюва Анастас Бъчваров от КПР „Марлин“, който е и един от доказалите се с многобройните си успехи подводничари в морския град. След него на второ място се класира Пламен Арабаджиев от КПР “ Черноморец Бургас“, който взе и наградата за най-голяма уловена риба. Стоян Сираков от „Марлин“ се нареди трети и с това спечели втория медал за Приморско.

Купите и почетните грамоти бяха връчени от президента на Федерацията по подводни спортове Атанас Катрафилов и новоназначения шеф на спорта в Созопол Христо Бардуков.

Преди старта на състезанието с минута мълчание бе почетена паметта на Александър Лютаков, който загина по време на Държавното първенство по подводен риболов през 2014- та година.