03 фев. 2012 2012-02-03 2016-12-24

„Черноморец” с немилостиво 3-0 срещу Ботев Пловдив

Черноморец Бургас Три безответни попадения донесоха поредна победа в предсезонната подготовка на бургаските „акули”. Този път жертва на развихрилите се играчи на Димитър Димитров станаха пловдивските „канарчета”. След относително равностойно начало „Черноморец”  започна трайно да доминира над съперниците си и в 33 мин. превъзходството на бургазлии беше материализирано с гол на Преслав Йорданов. Асистенцията за първото попадение беше на Венци Христов, който минута по-късно удвои резултата след самостоятелен пробив. През второто полувреме „акулите” продължиха да контролират изцяло развоя на събитията и победата им в нито един момент не беше поставена под съмнение. В 85 мин. Костадин Дяков центрира отлично и Преслав Йорданов засече гросмайсторски топката за 3-0. Зрителите по трибуните на стадиона в Поморие гледаха с еднакво голям интерес както отиграванията на футболистите на терена така и реакциите на националния селекционер Любослав Пенев, който внимателно анализираше играта на двата отбора. Ето и съставът на „Черноморец” Бургас в тази среща: Стоян Колев, Траян Дянков, Николай Николов, Фопоре /Крум Стоянов/, Кристофър Уалембо /Венелин Филипов/, Цветомир Цонков /Паланков/, Аатиф Шаешу /Балджийски/, Радостин Кишишев /Телкийски/, Меди /Костадин Дяков/, Йоан /Венци Христов/, Преслав Йорданов. Голмайстори: 1-0           Преслав Йорданов  33 мин. 2-0           Венци Христов        34 мин. 3-0           Преслав Йорданов  85 мин. Коментари