"Нефтохимик" победи с 3:0 в контролен мач срещу "Несебър"

С класическа победа 3:0 отборът на "Нефтохимик" надигра втородивизионния "Несебър" в контролен мач пред погледа на националния селекционер Ивайло Петев.

Проверката се състоя на кампуса край летището в Сарафово.

Головете реализираха Александър Александров през първото полувреме, дошлият на проби хърватин Марио Рашич и Живко Петков след  почивката.

За "Нефтохимик" дебютира опитният централен защитник Марко Ранджелович, който преди два сезона играеше за столичния "Локомотив".

Сърбинът, който идва от носителя на купата на страната си за 2015 година "Чукарички", се очаква днес или в близките дни да подпише официален договор с бургаския елитен тим.

Последната контролна среща на "Нефтохимик" преди старта на сезона в Първа професионална лига е на 23 юли/събота/, като съперникът още не е уточнен.

Вече е ясна програмата по дати и часове за мачовете на бургаските футболисти в първите три кръга от сезон 2016/2017.

"Нефтохимик" го открива с гостуването си на 29 юли/петък/ срещу "Локомотив" Горна Оряховица. Този двубой между двата новака е на стадион "Лаута" в Пловдив и е с начален час 19:00.

Във втория кръг на 5 август също от 19:00 часа е първият домакински мач на "Нефтохимик". На стадион "Лазур" ще гостува русенският "Дунав".

На 14 август "Нефтохимик" ще играе в третия кръг срещу ЦСКА - София на стадион "Българска армия" от 21:15 часа.