Ватерполистите се калиха в мъжките битки за Купата

Юношите на „Черноморец” се представиха достойно в турнира за Купа България по водна топка за мъже.

Голобрадите ватерполисти на бургаския тим дадоха сериозен отпор на натрупалите спортен и житейски опит съперници, а с мъжката си игра „включиха” сигналната лампичка за идващата нова смяна в родната водна топка.

В последното за годината състезание на басейн „Диана” възпитаниците на треньора Петър Йонов се класираха на седмо място. „Черноморец” започна ударно, като победи финалиста в турнира и сребърен медалист „Аква” с 11:7.

Във втората среща бургазлии отстъпиха с 5:9 от „Комодор”, а в третата загубиха с 5:11 от „Славия”. Срещу „белите” отборът на „Черноморец” бе лишен от един от най-опитните си състезатели. За „съдийско оспорване” от състава бе отстранен Павел Ангелов. За капитана на бургазлии това бе първа санкция за цялата му състезателна кариера. След края на мача червен картон пък беше показан на наш състезател, който ще пропусне първите две срещи от новия сезон в шампионата.
„Няма причини да не съм доволен от момчетата. Все още са респектирани от големите състезатели. Можеше да се класираме на финал, но срещу „Славия” играта бе разбита. Победа ни правеше втори в групата, което ни отреждаше право да играем за трето-четвърто място. Ще продължим да разчитаме на свои кадри от школата”, категоричен е Йонов.

Купа България за мъже спечели отборът на „Локомотив Никола Нанов”. Във финала столичани триумфираха със 17:7 срещу варненския „Аква спорт”. Бронзовите медали взе „Бургас”, който заложи на външни състезатели, както и на двама сърби, в класирането следват „Комодор”, миналогодишният носител на трофея ЦСКА, „Славия”, „Черноморец”, „Черно море”, „Левски” /Сф/.