05 май 2014 2014-05-05 2016-12-24

„Черноморец“ беше унизен с 0:5 от Берое

ЧерноморецКатастрофална домакинска загуба с 0:5 регистрира Черноморец в мача си срещу гостуващия Берое. На стадион „Лазур“ „акулите“ бяха буквално разбити от съперниците си, които играха единствено за своята клубна чест. Те откриха в 7 мин. с гол на Мапуко. В 11 мин. Георги Андонов наказа задрямалата бургаска защита след разбъркване в наказателното поле и удвои резултата. В 37-та минута катастрофата придоби сериозни измерения с трети гол на  Атанас Зехиров. Второто полувреме започна с леко оживление на „Черноморец“, което се изрази с неточни удари на Милчо Ангелов и Крум Стоянов. В 59 мин. и последните илюзии на „акулите“ да стигнат до някакъв поне минимален обрат се изпариха, когато Георги костадинов отбеляза четвърти гол във вратата на „Черноморец“ В 80 мин. Самир Аяс финтира двама защитници на бургазлии и отправи удар, който се превърна в гол за финалното 5:0. След края на катастрофално загубения мач старши треньорът на „Черноморец“ Димитър Димитров пое вината за случилото се и даде да се разбере, че след края на първенството най-вероятно ще напусне своя пост. Коментари